Czy kasyna online dają lepsze szanse niż kasyna stacjonarne?

kasyna-online

W oparciu o przewagę gracza, zarówno kasyna online, jak i kasyna stacjonarne oferują takie same szanse na wygraną dla wszystkich hazardzistów. Obejmuje to też szanse na wygranie progresywnego jackpotu w kasynie internetowym oraz stacjonarnym.

Legalne kasyna online monitorowane są przez m.in. UKGC i MGA, które regulują wszystkich swoich licencjonowanych operatorów. Licencjonowane kasyna online muszą poddać swoje oprogramowanie audytowi pod kątem uczciwości. A to wiąże się z zatrudnieniem firmy zewnętrznej do przetestowania wyników generowanych przez gry. Kasyna stacjonarne również muszą oferować swoim klientom uczciwe gry losowe, używając regulowanych kości i zapieczętowanych kart.

Przepisy te zapewniają wszystkim graczom możliwość korzystania z uczciwych gier kasynowych w renomowanych i licencjonowanych placówkach lub witrynach internetowych. Tym sposobem kasyna online i stacjonarne gwarantują równe szanse na wygranie dużej wypłaty i bezpieczne środowisko obstawiania.

A jak się to wszystko ma do gier hazardowych? Może sprawdźmy to na przykładzie; blackjack online vs. blackjack stacjonarny.

Blackjack online vs. blackjack stacjonarny

Spośród wszystkich dostępnych rozgrywek blackjack jest jedyną grą o niższych szansach w kasynie online niż w kasynach stacjonarnych. A to dlatego, że stoły do ​​blackjacka w kasynie stacjonarnym umożliwiają graczom liczenie kart. A to jest sposobem na uzyskanie przewagi nad grą.

Liczenie kart w blackjacku polega na przypisywaniu wartości określonym kartom i utrzymywaniu „prawdziwej liczby”. Na przykład, w metodzie HI-Lo karty 2 – 6 to +1, 7 – 9 to 0, a 10 – As to -1. Gracze zmniejszają lub zwiększają liczenie w swoich głowach, gdy pojawia się każda z tych kart. Następnie dzielą liczbę liczenia przez liczbę talii, aby uzyskać liczbę właściwą.

Dzięki liczbie właściwej gracze mogą podjąć strategiczną decyzję dotyczącą wielkości zakładu na następne rozdanie. Zgodnie z liczbą kart Hi-Lo, gracze powinni decydować się na wysokie zakłady, gdy prawdziwa liczba jest wyższa, a zmniejszać obstawiane kwoty, gdy prawdziwa liczba mieści się w liczbach ujemnych. Zwróćmy uwagę, że metoda Hi-Lo jest tylko jednym z wielu systemów liczenia kart.

Liczenie kart jest możliwe tylko w przypadku fizycznych talii. A to czyni tę metodę bezużyteczną w blackjacku online. Możemy jednak nadal używać tego w sesjach blackjacka online z krupierem na żywo, ponieważ krupierzy używają fizycznych talii. O kasynach na żywo, jak i wielu innych ciekawostkach hazardowych, piszemy znacznie dokładniej na listakasyn.pl. Jakby tego było mało, gracze mogą również korzystać z aplikacji do liczenia kart podczas gry z krupierem na żywo, aby pomóc w zapamiętaniu prawdziwej liczby.

Kasyna stacjonarne są świadome istnienia liczników kart i mają sposoby na utrzymanie równowagi w swoich szansach na blackjacka. Jedną z tych metod jest rozgrywka z 6 lub 8 taliami podczas rozdawania kart. Coś takiego utrudnia graczom dokładne liczenie. Inne metody obejmują zmianę krupiera lub przetasowanie kart.