Metody zarządzania pieniędzmi w ruletce

bakarat

Prawda jest taka, że jeśli chcemy, aby nasze pieniądze się mnożyły, może nam w tym znacznie pomóc właściwa strategia. Dobrą wiadomością jest to, że dzisiaj istnieje wiele skutecznych i przetestowanych metod zarządzania pieniędzmi, z których wiele zostało wymyślonych przez największe umysły finansowe. Co więcej, wszystkie popularne metody zarządzania pieniędzmi, które wspierają prowadzenie budżetu, można również zastosować przy stole do ruletki.

Większość najskuteczniejszych strategii zarządzania pieniędzmi polega na dokonywaniu właściwych korekt psychologicznych i zmianie sposobu postrzegania swoich pieniędzy, aby można było je ostrożniej wydawać. Oto niektóre z najbardziej udanych i popularnych metod zarządzania pieniędzmi, jakie można też zastosować w ruletce, grając w kasynach online i stacjonarnych:

Metoda kopertowa

Często najskuteczniejsze zarządzanie pieniędzmi wynika z możliwości ustalenia ścisłych limitów dla siebie i swojego bankrolla. W ogólnym sensie metoda kopertowa jest ćwiczeniem z delegowania i powściągliwości.

Działa w ten sposób, że najpierw poznajemy wszystkie „kategorie” wydatków, przez które przechodzimy w typowym miesiącu (np. jedzenie, czynsz, media, podróże itd.). A następnie określamy, ile chcemy na to wszystko wydać. Następnie bierzemy koperty i oznaczamy je odpowiednią kategorią, a potem wkładamy do nich wymagane kwoty.

Można też sprawdzić, jakie są psychologiczne mechanizmy zarządzania budżetem.

Metoda budżetowania zerowego

Mówiąc prościej, budżet o sumie zerowej to taki, który zapewnia, że ​​każdy zarobiony lub zaoszczędzony grosz zostanie wykorzystany. A więc najpierw musimy zsumować wszystkie swoje zarobki, aby uzyskać dokładną liczbę przychodzących pieniędzy. A następnie przeznaczamy każdy grosz na inną aktywność.

Możemy przeznaczyć kwotę X na niezbędne wydatki, kwotę X na rozrywkę (lub kwotę X na ruletkę), kwotę X na inwestycje, czy kwotę X na oszczędzanie. Chodzi o to, że każdy grosz jest wydawany na coś produktywnego. Tym sposobem nasze pieniądze pracują dla nas.

Metoda 50/30/20

Zasada 50/30/20 to tradycyjny sposób zarządzania pieniędzmi, który po raz pierwszy spopularyzowała senator Elizabeth Warren. Istnieje kilka odmian tej popularnej mantry finansowej. Aczkolwiek jej najbardziej podstawowa forma wygląda tak, że najpierw bierzemy cały swój dochód po opodatkowaniu i dzielimy go na trzy części.

W trakcie podziału 50% powinniśmy przeznaczyć na własne potrzeby (takie jak czynsz i media), 30% na zabawę (takie jak rekreacja i rozrywka), a pozostałe 20% na oszczędności i inwestycje.

Główną zasadą jest to, że możemy oszczędzać na bezpieczną przyszłość finansową bez konieczności prowadzenia spartańskiego stylu życia. Według Warren postępowanie tak przez całe życie powinno być bardziej niż wystarczające, aby zafundować sobie wygodną emeryturę.

Metoda 60%

Metoda 60%, po raz pierwszy opracowana przez redaktora naczelnego MSN Money, Richarda Jenkinsa, jest bardziej ambitną wersją systemu 50/30/20. W tym przypadku celem jest przeznaczenie 60% wszystkich całkowitych dochodów i zarobków na wydatki. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju wydatki, niezależnie od tego, czy jest to ruletka online, czy miesięczny bilet autobusowy.

Pozostałe 40% dochodów powinno być zachowane i nienaruszone. Oczywiście, trzymanie się tego spowoduje, że nasze oszczędności szybko wzrosną, nawet przy skromnych dochodach. Jest to rozwiązanie, które często wymaga od swoich zwolenników, aby wprowadzili istotne zmiany w stylu życia, żeby osiągnąć ten cel.

Metoda bezbudżetowa

Metoda bezbudżetowa polega na tym, że wystarczy łatwo obliczyć łączne niezbędne wydatki i łączny dochód. Po prostu ustawiamy polecenie zapłaty, aby dopilnować, że wszystkie niezbędne wydatki zostaną automatycznie opłacone, gdy tylko otrzymamy wypłatę.

Następnie należy ustawić polecenie zapłaty, które automatycznie prześle co najmniej 10% naszych dochodów na konto oszczędnościowe, do którego nie mamy dostępu. Pozostałą kwotę możemy wydać lub zaoszczędzić według naszych preferencji. Celem tej metody zarządzania pieniędzmi jest zapewnienie, że nigdy nie popadniemy w niepotrzebne długi.

Budżet oparty na wartościach

Zwykle budujemy budżet w oparciu o priorytety kogoś innego, a nie własne pragnienia. I właśnie dlatego powstał system budżetowania oparty na wartościach – żeby temu zaradzić. W przypadku budżetowania opartego na wartościach nasze pieniądze rozdzielane są na trzy kategorie: podstawy, wartości i wydatki niepotrzebne.

Celem jest omówienie podstaw i upewnienie się, że wszystkie nasze wydatki i oszczędności przeznaczane są na rzeczy, które są zgodne z naszymi wartościami, jednocześnie zniechęcając do niepotrzebnych wydatków. W rezultacie będziemy w stanie wypracować skuteczne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy i upewnić się, że żyjemy w sposób zgodny z naszym własnym ja i tym, w co wierzymy.

Znając świetne metody do zarządzania budżetem, można je też wykorzystać w przypadku bankrolla na hazard, grając w ruletkę online, automaty z darmowymi spinami, kasyno na żywo, czy w profesjonalnych turniejach hazardowych na sieci.