Chmura obliczeniowa z IBM elastyczność i bezpieczeństwo

Chmura hybrydowa z IBM może znacznie przyspieszyć pracę firmy z danymi. Chmura oferuje w biznesie duże możliwości przyspieszonego działania na danych. Zdaniem IBM mogą na niej skorzystać również szpitale i instytucje publiczne.

Infrastruktura dużych firm nie należy do najłatwiejszych. Biznesy mają do dyspozycji różne aplikacje i systemy, które też mają różnych dostawców i producentów. W dzisiejszej korporacji nic nie jest jednolite. Działania biznesu w chmurze też nie należą do jednakowych. Jedne firmy działają na bazie chmur publicznych inne na prywatnych. Oprócz tego dane wiążą się z edge computing przetwarzaniem brzegowym czyli warstwą IoT i multum. Trzeba pamiętać też o tym, że dużo biznesów posługujących się chmurą musi zapewniać bezpieczeństwo danych i prywatność. Zarówno przy pobieraniu i transferze danych, jak i przy przechowywaniu.

IBM jest firmą, która bezsprzecznie wiąże się z obsługą komputerową. To jedna z pierwszych firm, która w pełni zajmowała się programowaniem komputerowym. Do jej ostatnich kluczowych działań należy przejęcie Red Hata, który umożliwił im zbudowanie platformy chmury hybrydowej. IBM chce zaraz obok AWS Amazona czy Azure od Microsoftu zastosować własne rozwiązanie bazujące na elastyczności, wolności wyboru oraz bezpieczeństwie baz danych.

IBM przejął Red Hat za niebagatelną sumę 34 mld dolarów. To właśnie tam ma budować i podtrzymywać, a z czasem przejmować rynek chmury hybrydowej. Ma ona za zadanie połączyć ze sobą wszystkie środowiska dostępne na rynku. Nie ważne jakiego byłyby producenta: Azure Microsoftu, czy chmura Amazona. Będzie to chmura hybrydowa, która będzie pełniła funkcje centrum przetwarzania danych z różnych środowisk chmurowych.

W chmurze hybrydowej IBM ma powstać infrastruktura umożliwiająca gromadzenie danych różnego pochodzenia i położenia. Jest o tzw. rozproszone zarządzanie, które dzięki chmurze hybrydowej od IBM będzie mnie problemowe, bardziej przejrzyste i spowoduje możliwość połączenia różnych zespołów w jedno, różnych projektów w jeden olbrzymi projekt.

Przeczytaj również