Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowy internet AERO2 Ktoś go wykorzystuję?
Autor Wiadomość
galvanic 
Nowy forumowicz

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 13:31   Darmowy internet AERO2 Ktoś go wykorzystuję?

Witam.

Jak w temacie, czy ktoś korzysta z BDI Aero2????. Chodzi mi o rejon Warszawy, parametry internetu:

BDI dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2 (26017 lub PL17)
Pasma 900 MHz lub 2500MHz
Technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz)
21.12.2014r. - Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu – dzień w którym upływa 36-miesięczny okres Bezpłatnego Dostępu do Internetu dla 900MHz
prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s (do 10.05.2012r.), a później nie większym niż 512 kb/s (od 11.05.2012 r.)
każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia

Tyle teorii, jaki modem będzie najlepszy pod względem cena/jakość? Oczywiście waszym skromnym zdanie:)

warszawa16 
Weteran

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 14:01   

Cześć,
Ja używam AERO2 z modemem ZTE MF636 (działa tylko ten od Orange). W Wawie zasięg praktycznie wszędzie. Poza Warszawą sprawdzałem jedynie niedaleko zalewu Zegrzyńskiego (po wschodniej stronie) i nie ma żadnych problemów.
Parametry są takie jak podane, czyli symetrycznie do 256kbps. Już czekam na 11.05.12 aż przyspieszą dwukrotnie :)

Pozdrawiam,
Konrad.

galvanic 
Nowy forumowicz

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 18:56   

Mam jeszcze pytanie, jak wygląda sprawa z słuchaniem muzyki z YouTube? Są duże spowolnienia?

warszawa16 
Weteran

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 22:13   

Uuu, muzyki nie słuchałem, ale jak za parę dni siostra wróci znad Zegrza (pożyczyłem Jej neta na wyjazd) to sprawdzę. Ale nie widzę większego sensu robić testu pobierania z YouTube w tym momencie - lepiej poczekać na 11.05 kiedy to mają podnieść prędkość dwukrotnie :) Niemniej sprawdzę przed i po. Podrzuć mi tylko link do jakiegoś konkretnego utworu, który Cie interesuje i określ jakość jaka ma być włączona.

Pozdrawiam,
Konrad.

grzechu32 
Swój

Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 01:02   

Korzystam czasami z AERO2 wraz z modemem Nokia 21m-02 (nie sprawiła mi większych problemów pod OSX, pod Windowsem nie sprawdzałem). Dużo ciekawych informacji o AERO2 znajdziesz na jdtech.pl

Diego 

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 00:11   

Korzystam z Aero poprzez modem wbudowany na netbooku. Transfer starcza na czytanie stron, przeglądanie poczty. Aby zbuforować film w jakości 240p, trzeba poczekać trochę za długo, Minusem jest także zrywanie połączenia co godzinę - niestety, ale to i tak nieźle jak za internet za darmo.

Internet śmigał mi całej Warszawie pod warunkiem, że nie siedziałem w samochodzie na 2 poziomie parkingu podziemnego:) W Piasecznie i Konstancinie też nie było problemów.

takter 
Nowy forumowicz

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012 06:05   

Podłączam się do tematu, ale mam inne pytanie.

Zamówiłem Aero2 przez formularz online, nie dołączyłem potwierdzenia zapłaty.
Dostałem na skrzynkę email taką wiadomość:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za wypełnienie formularza Zamówienia na Bezpłatny Dostęp do Internetu.

Informujemy, że karty SIM Bezpłatnego Dostępu do Internetu przygotowywane są zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.aero2.pl/bdi-1.html . O terminie realizacji Zamówienia, decyduje data wpłaty Depozytu na konto Aero2.

Zgodnie z zasadami udostepniania Bezpłatnego Dostępu do Internetu, po weryfikacji dokumentów i przydzieleniu karty SIM poinformujemy Państwa e-mailem o terminie odbioru karty SIM w BOK Aero2 Warszawa ul.Lwowska 19.
Przypominamy, ze wpłatę należy realizować zgodnie z poniąszymi zasadami:

1. Depozyt w wysokości 20,00 zł (kwota obowiazuje od 1 września 2011 r.) na konto o numerze:

24 1680 1248 0000 3000 1872 7122 - w tytule przelewu należy podać swoje dane (imię, nazwisko i nr PESEL).

Informujemy, że prawidłowe opisanie wpłaty ułatwia weryfikacje Zamówienia.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Bezpłatnym Dostępem do Internetu nie możemy potwierdzić dokładnego czasu oczekiwania. Na stronie www.aero2.pl/bdi.html prezentujemy aktualne stany magazynowe kart SIM i szacowany harmonogram realizacji przyjętych Zamówień.

Prosimy czekać na e-maila z zaproszeniem po odbiór karty SIM.

Pozdrawiam,

Biuro Obsługi Klienta

Aero 2 Sp. z o.o.

Po otrzymaniu w/w wiadomości dokonałem wpłaty, sam nie wiem czy najpierw nie powinienem wpłacić, a jeszcze raz zamówienia nie mogę wysłać bo pesel jest w bazie.
Kontakt z Aero2 to fikcja, może ktoś poradzi co mam zrobić? Zamówienie nie mogę jeszcze wysłać ponieważ Pesel jest już w bazie, może wszystkie dokumenty wysłać tradycyjnie czyli pocztą?

mkraw2005 
Post Mistrz

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012 20:23   

kontaktuj się z BOK: bok@aero2.pl
Powinni odpisać w ciągu 24h

Ja nie miałem żadnego problemu z kontaktem aero2.

Wracając do tematu to ja polecam modem Sierra Wireless USB 307.
Zero jakichkolwiek problemów z modemem, możliwość podłączenia anteny zewnętrznej, modem kompatybilny z nową kartą aero2, pozytywne opinie w necie.

Macie tutaj stronkę z lokalizacją BTS'ów w Polsce.
Wystarczy wpisać swoje miejsce zamieszkania.
Core 2 Duo Q9650 4.2GHz 1.38V, Noctua NH-D14, MSI P45 NEO2 MOA Ediction, 2x2GB GoodRam PRO 1066MHz,GPU 6870x2, ASUS Xonar DX + Sennheiser HD555, 1TB 103SJ, 2x Seagate Barracuda 250GB (Sata, 16MB), Corsair AX850W

grzechu32 
Swój

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 11:21   

Cytat:
Podłączam się do tematu, ale mam inne pytanie.

Zamówiłem Aero2 przez formularz online, nie dołączyłem potwierdzenia zapłaty. (...)

Zapewne znane jest powszechnie dość długie trwanie realizacji zdalnych zamówień, nie rozumiem więc czemu nie podjechałeś do jednego z ich punktów. Jesteś z Warszawy, sprawę dał byś radę załatwić równie szybko jak wizytę na poczcie z awizem w ręku. Podjedź lub zadzwoń do jednego z tych punktów wskazanych na http://aero2.pl/bdi-3.html a na pewno nie odmówią informacji.

mamaj12 
Forum Master

Wysłany: Śro 16 Maj, 2012 22:04   

Wrzucam link do bloga kolegi, który ma obcykane Areo2 -> http://jdtech.pl/

Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe itp. Prosto od producenta, ale taniej niż u niego :) Zapraszam na PW
_

Odpowiedz do tematu