Poprzedni temat «» Następny temat
jak podłączyć router (LAN)?
Autor Wiadomość
Asia
Post Mistrz

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 23:26   jak podłączyć router (LAN)?

Odrazu się przyznaję, że nie mam zielonego pojęcia na temat działania sieci, więc potrzebuję Waszej rady i raczej łopatologicznych wskazówek :) Chcę mieć internet na 2 komputerach. Mam sieć LAN i router EDIMAX (EW-7209APG). Jak mam go podłączyć? Domyślam się, że jakimś kablem ;) ale żadnego w zestawie nie było. rety strasznie głupie to pytanie, no ale mam problem, więc się proszę nie śmiać :) :oops:

Plezi 
Weteran

Wysłany: Śro 23 Sty, 2008 10:21   

Jeśli nie masz pojęcia o sieciach, to proponuję podłączyć kablem sieciowym router z modemem (zakładam że to jakaś kablówka będzie) ewentualnie podłącz kabel sieciowy który obecnie masz w kompie do routera. Następnie musisz zorganizować kabel sieciowy (prosty) w ilości sztuk odpowiadającej liczbie podłączanych komputerów. Kabel ten wpinasz w linię 1 (router) i łączysz z komputerem który ma być w sieci, drugą jednostkę łączysz na linii 2.
Następnie wchodzisz w przeglądarkę i wpisujesz w przeglądarkę adres do obsługi routera, powinien być podany w instrukcji obsługi nie wiem czy jest domyślnie we wszystkich jednakowy ale dla DLink to bedzie 192.168.0.1. Jak już będziesz w opcjach routera sklonuj mac adres karty sieciowej na której dotychczasowo działał internet i użyj ustawień automatycznych. Pozwoli Ci to najszybciej i najprościej uzyskać połączenie na wszystkich podłączonych kompach (kompy muszą mieć włączone automatyczne pozyskiwanie adresu IP)

Nie umiem dobrze tłumaczyć więc w razie czego proponuję http://www.google.com tam znajdziesz opisy konfiguracji sieci domowej pisane przez specjalistów :)

Asia
Post Mistrz

Wysłany: Śro 23 Sty, 2008 20:24   

czy to podłączanie kablem sieciowym komputerów, dotyczy też bezprzewodowych routerow? (bo taki właśnie mam).
Nie zależy mi na domowej sieci, tylko na tym, żeby każdy z komputerów (konkretnie dwa) odbierał internet.

Plezi 
Weteran

Wysłany: Czw 24 Sty, 2008 11:38   

Jeśli router jest wifi to możesz podłączać do komputerów zarówno kablem jak i postawić sieć wifi, komputery powinny posiadać kartę sieciową wifi. W każdym przypadku wpinasz kabelek (ten który dostarczał internet do tej pory) do routera.

Jeśli Twoja wiedza w tym zakresie jest aż tak znikoma to może poproś jakiegoś kolegę który już choć raz dzielił łącze, zaoszczędzisz czasu i rozczarowań :)

i ponownie odsyłam do googli :)

ps. możesz zapoznać się także z tą pracą http://www.prz.rzeszow.pl...rojekty/018.pdf

Odpowiedz do tematu